Мета роботи: ідентифікація та аналіз потенційних застосувань штучного інтелекту для підвищення ефективності рівня захисту збройних сил від небезпек хімічного, біологічного, радіологічного ядерного походження. Підкреслення можливостей інтелекту, що спрямоване на готовності військових підрозділів у вирішенні завдань забезпечення безпеки в умовах небезпеки з боку хімічних, біологічних, радіологічних ядерних загроз. Метод: порівняння, аналіз, синтез. Результати дослідження: проведено сумісності...
Мета роботи: висвітлення та обговорення існуючої методики оцінювання ймовірного ризику втрати здоров’я особового складу в умовах зараження небезпечними хімічними речовинами.
 Матеріали методи. В статті використані методи теорії управління ризиків. 
 Результати. Аналіз останніх досліджень і публікацій показав, що питанню підвищення ефективності функціонування військових підрозділів речовинами присвячений ряд наукових робіт яких проведено важливих досліджень. Але розглянуті підходи...
Мета роботи: висвітлення структури апаратно-програмного комплексу, в якому реалізована удосконалена методика оцінювання ефективності функціонування системи попередження й оповіщення про хімічну загрозу (інцидент).
 Метод: емпіричний, теоретичний, системний.
 Результати дослідження: розроблений спеціальний апаратно-програмний комплекс дозволить підвищити точність і оперативність обґрунтування пропозицій щодо хімічного захисту населення та особового складу сил оборони.
...